Theater Malpertuis

De Jaren

een intrigerend portret van en door vrouwen

In de onder superlatieven bedolven roman De Jaren (2008) van Nobelprijswinnares Annie Ernaux overschouwt de schrijfster haar eigen leven tussen 1941 en 2006. Geschetst tegen het canvas van een veranderende tijdsgeest, levert dat niet alleen een intrigerend vrouwenportret op, maar ook een uitermate herkenbaar beeld van de naoorlogse westerse geschiedenis.

‘Een vorm vinden voor mijn toekomstige afwezigheid,’ zo noemde Annie Ernaux het al toen ze haar boek schreef op 65-jarige leeftijd. ‘Want het geheugen zou wel eens wolkig kunnen worden.’ Ze wilde grip krijgen op haar doortocht op aarde, op de tijd die door haar heen gegaan is en besefte dat ze daarin niet alleen was. Haar hoogstpersoonlijke leven lijkt op dat van ons allemaal.

De Jaren wordt ook in het theater een feest van de herkenning. Een indrukwekkende, intergenerationele cast zal gestalte geven aan het vrouwelijke hoofdpersonage. Voor de muziek tekent aanstormend jazztalent Hendrik Lasure.


Credits / Met dank aan

naar: Les Années (Annie Ernaux)
theaterbewerking, regie: Piet Arfeuille
compositie: Hendrik Lasure
met: Viviane De Muynck, Els Dottermans, Kiana Porte, Carine van Bruggen, Hendrik Lasure
malpertuis.be

Alle data

  1. za 8 nov 2025 20:00
    De Werf - schouwburg De Werf (+2)

Ook interessant voor jou