Archief: Fred Klee
Radio Cachot

Fred bracht ongeveer vijf jaar van zijn leven door in de Vlaamse gevangenissen. De ingewikkelde Belgische btw-wetgeving en zijn persoonlijke creatieve interpretatie hiervan werden niet gesmaakt door de fiscus en de openbare aanklager leek die visie te delen. Panama Papers avant la lettre.
In ‘Radio Cachot’ neemt Fred ons mee naar de aparte en besloten wereld van het gevang. Een tocht gebaseerd op zijn persoonlijke ervaringen. Fred is slim, creatief en goed met pen en woord. De gevangenisdirectie weet zijn talenten te appreciëren. Hij wordt ingezet als onderhoudsman, mediaman en hulp-voor-alles. Hij krijgt vrijheden die een ander niet heeft. Hij wordt de bezieler van het interne radiokanaal ‘Radio Cachot’ en de muziekband ‘The Freedom Jailband’. Beleef de vijf wilde jaren van sterke verhalen mee, de ontnuchterende realiteit van het gevangenisbestaan en hoe muziek troost biedt aan Fred en vele andere gedetineerden.
Een verhaal over leren relativeren, leren overleven en leren een nieuwe toekomst op te bouwen binnen de vier muren van een Vlaamse gevangenis. Een verhaal over Fred.
Deze productie is tot stand gekomen uit een samenwerking Fred Klee, Jan Ieven, 5 Vlaamse CC’s en De Rode antraciet vzw. Deze vzw staat in voor het socio-culturele leven in en rond de Vlaamse gevangenissen. Dit is niet enkel een sociale voorstelling, de line-up van muzikanten, de keuze van de songs en de keuze van Walter Janssens als regisseur getuigen van een muzikaal, inhoudelijk en artistieke ambitie die het verhaal boven een gevangeniscontext wil laten uitstijgen.
Evenement info
Organisatie |
De Werf |
---|---|
Toegang |
![]() |
Locatie |
De Werf: kleine zaal (-1) |
9,00 euro (grootkeuze-abo.)
10,20 euro (kleinkeuze-abo.)
7,20 euro (jongeren-abo.)
Kortingen:
9,00 euro (-26)
10,80 euro (55+, groepen)
7,20 euro (scholenkorting)
1,50 euro (UiTPAS aan kansentarief, enkel via de balie)
Zonder pauze
met: Fred Klee (tekst, muziek, gitaar, zang), Patrick Cuyvers (piano, zang), Davy Deckmijn (drums, percussie), Eddy Scheepers (gitaar, zang), Jan Ieven (bas, productie)
regie, coach: Walter Janssens
productie: Fred Klee & Jan Ieven
coproductie: De Rode Antraciet vzw, Vlaamse Gemeenschap, CC Muze, CC Den Egger, GC De Wildeman, Regio Noord Limburg
